NASZE METODY I SPOSOBY PRACY

Harmonijny rozwój każdego podopiecznego, to cel i założenie każdej nowoczesnej placówki oświatowej. A wiek przedszkolny jest jednym z najważniejszych etapów tego rozwoju. Wyposażenie malca w odpowiednie kompetencje poznawcze, społeczne czy psychiczne, daje solidne podwaliny pod przyszłe "szkolne" życie pełne wyzwań. Chcielibyśmy, aby ten proces przygotowawczy przebiegał w sposób jak najbardziej przyjazny dziecku, z jednej strony dawał mu poczucie bezpieczeństwa, ale też budował pewność siebie i wiarę we własne możliwości, która pozwoli z odwagą stawiać czoła wszystkim napotkanym trudnościom. Dlatego stale poszerzamy i uzupełniamy naszą bazę metodyczną o nowatorskie, ale sprawdzone i skuteczne metody pracy z małym dzieckiem.

Dziecko zawsze rodzi się z pewnym potencjałem i predyspozycjami. Najnowsze badania dowodzą zaś, że najskuteczniejszym sposobem wykorzystania owego potencjału nie jest "urabianie" osobowości na wzór z góry założonego modelu, ale PODĄŻANIE ZA NATURALNYM ROZWOJEM dziecka i wspieranie go w takim stopniu, aby mogło ono samo odkrywać i poznawać otaczający go świat. Jedyną drogą do osiągnięcia tego celu jest poszukiwanie metod, dzięki którym dziecko zdoła lepiej poznać siebie, swoje zainteresowania, zdolności, możliwości. A co za tym idzie, będzie bardziej świadome tego, że nauka nie musi być przykrym obowiązkiem, a może stanowić wspaniałą przygodę, pełną niesamowitych doświadczeń, niezapomnianych odkryć i ciągłych zachwytów.

Nasza kadra opracowała bazę takich właśnie metod pracy z podopiecznymi, które w naszej ocenie najlepiej sprawdzają się, jako prawdziwe  "wyzwalacze" dziecięcego potencjału! Pragniemy podzielić się nimi nie tylko z rodzicami naszych przedszkolaków, ale i wszystkimi przyjaciółmi i sympatykami naszej placówki. To bardzo ważne, aby wspierać się nawzajem w niełatwym zadaniu wychowania  kreatywnych, otwartych, pewnych siebie, ale i empatycznych, tolerancyjnych młodych ludzi. To przecież nasz wspólny interes - budowanie społeczności, która przyczyni się do rozwoju i postępu w przyszłości. Zapraszamy więc do regularnego odwiedzania naszej strony i zapoznawania się z naszymi sposobami pracy.  Wierzymy, że będzie to inspiracja i pomoc dla rodziców i opiekunów, których zawsze mocno wspieramy w ich doniosłej roli wychowywania nowego pokolenia.