ZIELONY OGRÓDEK

ZIELONY OGRÓDEK U MALUSZKOW

Nie mogąc się doczekać nadejścia „Pani Wiosny" postanowiłyśmy założyć wspólnie z dziećmi „Zielony ogródek" w naszej sali. Dzieci same posadziły rośliny, dbały  o nie, a przy okazji obserwowały ich rozwój. Dzięki pomocy rodziców zgromadziłyśmy doniczki, ziemię, nasiona i cebulki potrzebne do realizacji naszego planu. Z wcześniejszych zajęć dzieci wiedziały, że do rozwoju roślin niezbędne są woda i słońce, więc postawiliśmy nasze doniczki na parapecie, żeby słońce przyspieszyło kiełkowanie i wzrost roślin. Nie minęło kilka dni a na naszym parapecie zrobiło się zielono i wesoło. Teraz dzieci każdego dnia sprawdzają co się zmieniło w naszym małym ogrodzie - które rośliny wykiełkowały, jak bardzo urosły od poprzedniego dnia. Najwięcej radości sprawia dzieciom dbanie o rośliny, podlewanie ich.

Wspólna praca zbliża, a dbanie o rośliny uczy odpowiedzialności i sumienności.