• Odwiedziło nas: 752023

ANDRZEJKOWY DZIEŃ

Dnia 29 listopada zorganizowano w naszej grupie dzień andrzejkowy. Na poczatku dzieci wysłuchały wiersza o wróżbach oraz opowiadania o andrzejkowej tradycji. Nastepnie krasnoludki zasiadły w kole oddając się zabawie. Aby nadać moc czarom wypowiedziały magiczne zaklecie:

Hokus - pokus, czary - mary

Aby "wróżby się spełniały, złóżmy dary."

Dzieci dowiedziały się co je czeka w przyszłości i kim będą z wróżb: " Kolorowe bibułki ",  "Wirująca butelka", " Literowa wróżba", " Kim będę " i " Zawody".

Poznały przyszłę imię wybranki lub wybranka z " Magicznego serca". Ustawiły buciki, aby zaspokoić ciekawość, które z nich pierwsze wkroczy w dorosłe życie.

W przerwach między wróżbami tańczyły przy muzyce i bawiły się w " Taniec na gazecie ", " Zabawę z krzesełkami"  i " Taniec z balonem".

Wszystkie wróżby dzieci potraktowały z uśmiechem i żartem, więc zabawa była udana.