Statystyki

  • Odwiedziło nas: 559218
  • Do końca roku: 187 dni
  • Do wakacji: -3 dni

Kontakt

NASI RODZICE, ICH ZAWODY I ŚWIĘTA

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność. Nie szczędzi ofiar, a przebacza. Odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska.

Józef Ignacy Kraszewski

W TYM TYGODNIU BYŁO BAAARDZO RODZINNIE.UCZYLIŚMY SIĘ NAKRYWAĆ DO STOŁU I PRZYGOTOWYWALIŚMY SIĘ DO "RODZINNYCH ODWIEDZIN".  POZNAWALIŚMY ZAWODY NASZYCH RODZICÓW, A KOLEDZY I KOLEŻANKI POZNAWALI TAKŻE IMIONA NASZYCH CZLONKÓW RODZINY. BYŁO TO DLA NAS BARDZO ZABAWNE, ŻE JEDEN Z TATUSIÓW MA TAK SAMO NA IMIĘ, JAK JEDEN Z RODZEŃSTWA NESZEGO KOLEGI. "MOJA  CIOCIA MA TAK SAMO NA IMIE, JAK TWOJA MAMA!". WYLICZALIŚMY TEŻ, ZA CO WAS KOCHAMY I MOŻEMY POWIEDZIEĆ......ŻE NAZBIERAŁO SIĘ TEGO BARDZO DUŻO. KIEDY  UTRWALILIŚMY WASZE ZAWODY I ZAJĘCIA, POZNALIŚMY TAKŻE INNE CIEKAWE STANOWISKA PRACY ( KIEROWCA AUTOBUSU, PILOT, KAPITAN CZY TRAKTORZYSTA). ODWIEDZILIŚMY TAKŻE ZAKŁAD FRYZJERSKI "PANI RENI". TAK NA "PIERWSZY RZUT OKA" - BARDZO FAJNA PRACA, ALE JEDNAK CIĘŻKA. WYMAGA STANIA CAŁY DZIEŃ NA NOGACH, WYMAGA TAKŻE "BUJNEJ WYOBRAŹNI" ( JAKI KOLOR RZUCIĆ? BĘDZIE PANU PASOWAŁO TROCHĘ KRÓCEJ. ZCINAĆ RAZEM Z UCHEM?).

 JEŻELI CHODZI O TO UCHO, TO WIEMY, ŻE OBCINA SIĘ NA DŁUGOŚĆ UCHA, A NIE  SAMO UCHO. POZNALIŚMY TEN TEKST W OPOWIADANIU  "U FRYZJERA" W. BADALSKIEJ, JAK KASIA NIE CHCIAŁA ŚCINAĆ WŁAŚNIE SWOICH UKOCHANYCH USZU. A USZU MAMY 2. LICZYĆ W TYM TYGODNIU UCZYLIŚMY SIĘ AŻ DO PIĘCIU I WYLICZALIŚMY WŁAŚNIE TYLE KWIATKÓW ( WIOSENNYCH I PACHNĄCYCH). SPACERUJĄC ULICAMI MIASTA WYLICZAJĄC OSOBY WYKONUJĄCE RÓŻNE ZAWODY NATRAFILIŚMY NA CYRK. PRZECIEŻ CYRKOWIEC - TO TEŻ ZAWÓD! NAZYWALIŚMY I WYLICZALIŚMY ZWIERZĘTA CYRKOWE. WIEMY TEŻ JAKI DUŻY JEST TEN NAMIOT I,ŻE TAKA SCENA - TO ARENA.

NA KONIEC TYGODNIA MIELIŚMY WYSTĘP DLA WAS - NASZYCH RODZICÓW. NA TĘ UROCZYSTOŚĆ PRZYGOTOWYWALIŚMY SIĘ DOŚĆ DŁUGO. WSZYSTKO BYŁO ZAPLANOWANE I PRZEĆWICZONE. MOŻEMY POWIEDZIEĆ, ŻE ŻYCIE PISZE RÓŻNE SCENARIUSZE, A W NIM TAKŻE NASZE EMOCJE. OJ, NIE MA NIC WSPANIALSZEGO, JAK WTULENIE SIĘ W OBJĘCIA LUDZI, KTÓRZY ROBIĄ WSZYTKO, BYŚMY BYLI NAJSZCZĘŚLIWSZYMI DZIEĆMI  NA ŚWIECIE. DZIĘKUJEMY WAM ZA TO, ŻE JESTEŚCIE. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI WASZEGO ŚWIĘTA!!!!