Spotkanie z policjantami.

W piątek 22 września 2017r. dzieci z Przedszkola gościły panów policjantów z Posterunku Policji w Szprotawie. Tematem spotkania z przedszkolakami były zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zagrożenia w ruchu drogowym. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od kilku dni. Nasze przedszkolaki doskonale wiedzą, że jezdnią  można przechodzić tylko w wyznaczonym miejscu. Rozumieją na jakim świetle trzeba stać – czekać. Znają też niektóre znaki drogowe. Dzięki panom policjantom utrwaliły sobie zasady związane z bezpieczeństwem w domu oraz w stosunku do obcych. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również jak chronić się przed atakującym psem stosując pozycję „żółwia”. Na koniec spotkania przedszkolaki podziękowały panom policjantom i zarecytowały wiersz pt. „Uliczne sygnały”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z uwagą i ogromnym entuzjazmem słuchały policjantów. Ciepła atmosfera, jaką stworzyli nasi milusińscy zaowocowała obietnicą kolejnych spotkań.