POWIATOWY PRZEGLĄD TAŃCÓW DZIECIĘCYCH 14.06.2014R.

Każdy ma swój sposób na rozumienie muzyki i każdy z nas potrafi tańczyć. Największą radość z tańca widać u dzieci.

W sobotę 14 czerwca odbył się długo wyczekiwany  dzień. W Świetlicy Wiejskiej w Bobrzanach rozbrzmiały głośniki i pełno dziecięcych tupotów nóżek. Już od 2006 roku nasze przedszkole organizuje powiatowe przeglądy. W pierwszych latach tematycznie – muzycznie wysłuchiwać można było śpiewu dzieci. W ostatnich – tańca dziecięcego.

My „Leśne Skrzaty” startowaliśmy i w tym zacnym konkursie.

Żeby wystąpić trzeba było się nieco „napocić, namęczyć”. Od wielu tygodni, w sumie od kilku miesięcy ćwiczyliśmy taniec do piosenki „Kaczka Dziwaczka” zespołu Fasolki. Z początku ćwiczyliśmy wszyscy razem. Pani marzyło się, by nasza grupa liczyła wiele „skrzacich nóg”, ale niestety. Niektóre Skrzaty nie przychodziły systematycznie do przedszkola, by trenować, innym po prostu się nie chciało. Została więc ta 1/3 dzieci wytrwałych, z których Pani zrobiła ekipę taneczną. Ćwiczyliśmy czasami kilka razy dziennie, różne wątki muzyczne, ale żeby ćwiczyć, najpierw trzeba się nauczyć. I choć Pani zachęcała wszystkich do tańca nadchodzącym występem, nagrodami, strojami. Niestety, nic na siłę. Tym bardziej, że nie jest to obowiązkowa nauka. Żeby swobodnie tańczyć, to trzeba chcieć, żeby ćwiczyć, trzeba się uczyć.

Przegląd ten, jak co roku wypadł w sobotę, a jak to też bywa, nie zawsze w dzień wolny od pracy mamy czas.

Było dość dużo grup, bo to i z Małomic, ze Szprotawy no i nawet z Żagania przedszkolaki przyjechały prezentować swoje umiejętności. Każdy przedszkolak przywiózł ze sobą choć jednego opiekuna, więc możecie sobie wyobrazić ile „tłumów” było!

Tańczyliśmy jako 5. Zespół naszego przedszkola w pięknych i śmiesznych strojach. Tematycznie podoklejane mieliśmy kuperki i kokardy czerwone. No i cóż ……. Było mega odlotowo (no jak to u kaczek). Pani jest z nas bardzo dumna, bo widać było, że wiemy, gdzie zastosować jaki ruch, choć te ruchy były czasami mniej „troszkę inne”. Ale czego się dziwić. Mamy dopiero 3. i 4. lata! Razem z naszą Panią są też dumni z nas nasi rodzice. Ich łezka kręcąca się w oku po prostu – bezcenna. Duma zawsze przecież rozpiera rodziców kiedy mogą pochwalić się umiejętnościami swoich dzieci.

Po wszystkich występach,  Pani Dyrektor, Pani Burmistrz, przedstawiciele Rady Miasta oraz Sponsorzy rozdali wszystkim grupom upominki do przedszkola. Ale nasza Pani też po „jednym małym” podarunku nam dała, i może to jeszcze nie koniec. Na pewno pochwały na łamach całej grupy dostaniemy – bo byliśmy super kaczki, choć trochę dziwaczki. Śmiech

Niestety zdjęć jeszcze nie mamy, ale to kwestia czasu