Człowiek- ciało, cudowna maszyna

Dzieci podczas tego projektu dowiedzieli się m.in., że ciało składa się z kości, mięśni oraz że jest pokryte skórą. Uczyli sięo zmysłach, które pomagają człowiekowi poznawać świat oraz o tym, iż zmysły czasem potrzebują pomocy: wzrok – okularów, słuch – aparatu słuchowego. Dzieci dowiedziały się również, że zdarzają się sytuacje, kiedy musimy sobie radzić bez któregoś ze zmysłów. W trakcie projektu poznały rolę mózgu i serca w naszym ciele oraz poznały drogę pokarmu przez nasze ciało. Podczas wycieczki do apteki dzieci dowiedziały się jak należy dbać o swoje zdrowie, że nie wolno pod  żadnym pozorem zażywać samemu leków. Projekt wzbudził wśród przedszkolaków duże zainteresowanie.