Człowiek-ciało,cudowna maszyna.

Podczas realizacji projektu badaliśmy ludzkie ciało, dzięki czemu dowiedzieliśmy się wielu niezwykle interesujących rzeczy, oraz poruszaliśmy bardzo istotne kwestie. Centrum badawcze zmieniło się w gabinet lekarski. Dzieci dowiedziały się  że: ciało składa się z kości, mięśni i skóry. Utrwaliły znane już wcześniej zmysły, które pomagają człowiekowi poznawać świat, wiedzą, że niektóre zmysły potrzebują pomocy;  wzrok – okularów, słuch – aparatu słuchowego, dzieci również wiedzą, że zdarzają się sytuacje, kiedy musimy sobie radzić bez któregoś ze zmysłów. W trakcie trwania projektu dzieci poznały rolę poszczególnych organów (mózgu, serca, nerek itp.) Podczas projektu powstało centrum badawcze, w którym znalazły się książki i gry o  tematyce medycznej oraz kącik lekarski. Podczas wycieczki do apteki dzieci dowiedziały się jak należy dbać o zdrowie oraz jak bezpiecznie obchodzić się z lekami. Powstało wiele prac plastycznych, dzieci nauczyły się  wiele piosenek i wierszy. Rodzice wraz z dziećmi prowadzili rozmowy n/t  ludzkiego ciała. Swoją wiedzą dzieci dzieliły się na zajęciach w przedszkolu.