• Odwiedziło nas: 752094

Święta tuż tuż

Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli. W przedszkolach to również wyjątkowy okres, okres intensywnych przygotowań do świąt, w trakcie którego nauczycielki na różne sposoby przekazują dzieciom bożonarodzeniowe tradycje  i obyczaje. W naszym przedszkolu czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczynamy od ozdabiania przedszkola. Dzieci wraz z nauczycielkami dekorują przedszkole świątecznymi dekoracjami, ubierają choinkę w bombki, łańcuchy i światełka. Choinka, prezenty, Mikołaj to główne motywy grudniowych prac plastycznych.

Święta w przedszkolu to jednak nie tylko prace plastyczne. Przedszkolaki biorą udział w spotkaniu ze Świętym Mikołajem w Karczmie Taberskiej w Janowcu, w trakcie którego bawią się wesoło przy muzyce z przybyłym gościem, śpiewają piosenki, recytują wiersze. Występują także w jasełkach dla całej społeczności, które są od wielu lat wpisywane do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu