Gospodarstwo - pole

We wrześniu wprowadziliśmy metodę projektów pierwszym zrealizowanym tematem było Gospodarstwo – Pole. W ramach tego projektu którego celem było budowanie wiedzy o uprawie roślin i zbóż na polu oraz możliwościach ich przetwarzania.W czasie trwania projektu, „Biedronki” poznały rośliny uprawiane na polu, pracę rolnika, zapoznały się z procesem powstawania pieczywa i innych produktów spożywczych. Dzieci uczestniczyły w wycieczce do Karczmy Teberskiej w Janowcu, gdzie aktywnie brały udział w zabawach, które dla nich przygotowano. W trakcie wycieczki dzieci wypiekały bułki oraz chleb, który następnie z wielkim apetytem degustowały. Dzieci w ramach projektu bardzo chętnie , tworzyły prace plastyczne, eksperymentowały w „centrum badawczym”, gdzie z mąki, kaszy, ziaren zbóż , kukurydzy, cukru i oleju tworzyły mieszanki produktów, obserwowały pod lupą, porównywały. Oglądaliśmy filmy: „Od ziarenka do bochenka”, „Praca maszyn rolniczych”, „W piekarni”, bajki o traktorach, robiliśmy kukiełki z ziemniaków          i kukurydzy .Wierzymy, że realizacja projektu dostarczyła „Biedronkom” wielu nowych wrażeń, radości oraz wiedzy o trudnej i ważnej pracy rolnika oraz produktach, które dzięki tej pracy mamy.