Gospodarstwo

W miesiącu wrześniu zrealizowaliśmy projekt edukacyjny „Gospodarstwo,  pole”. Dzieci poznały pracę rolnika. Siały zboże, poznały rodzaje zbóż i roślin rosnących na polu. Dowiedziały się jak powstaje cukier, olej, mąka. Zwiedziły  gospodarstwo i nowoczesne maszyny rolnicze.Wykonały dużo prac plastycznych m. in. z mąki, ziemniaków. Były również ziemniaczane zawody. Dzieci poznały pracę piekarza. Na wycieczce w Karczmie Taberskiej upiekły chleb. Zwiedziły sklep, gdzie rozróżniały oleje i cukier na półkach sklepowych. Ogromu ciekawych i inspirujących zabaw i aktywności badawczych nie da się opisać. Projekt wzbudził wśród dzieci duże zainteresowanie, wszystkie dzieci  bardzo chętnie brały udział w zajęciach.