Czlowiek orkiestra

W czerwcu z audycją muzyczną odwiedził nas  pan Wiesław Pyzalski, który sam siebie określa mianem „Człowiek orkiestra”. Podczas spotkania gość zaprezentował dzieciom instrumenty: kazobo kazobie, pianino cyfrowe, dzwonki naciskane, bum-bum-rurki, grzechotki, krowi dzwoneczek i tamburyn. Wspólnie wykonywane były piosenki „Kolorowe kredki”, „Jestem sobie przedszkolaczek”. Przedszkolaki słuchały też utworów muzyki poważnej Chopina, Czajkowskiego i Czernego. Dzieci poznały też (znane dorosłym) utwory muzyki filmowej „Kabaret” i „Skrzypek na dachu”. Pan Wiesław zapoznał dzieci z wartościami rytmicznymi nut, zaproponował wyklaskiwanie taktów z zastosowaniem różnych wartości rytmicznych. Przedszkolaki wykonywały proste melodie na dzwonkach. Audycja miała na celu wiele celów kształcących, poznawczych i wychowawczych. Pobudzała do aktywności muzycznej, uczyła właściwej postawy, skupienia uwagi przy percepcji muzyki artystycznej.