Powitanie wiosny

Pod koniec marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,Pożegnania zimy- Powitania wiosny”. Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych przedszkolaków, wzbudziły już same przygotowania. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pomagały w wykonaniu kukły Marzanny oraz kolorowych, wiosennych Gaików.

Kiedy wszystko było już gotowe wokół przedszkola ruszył barwny korowód. Dzieci radośnie śpiewały piosenki wiosenne i skandowały hasła: Precz zimo zła…, Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Na zakończenie pochodu powitano wiosnę kolorowymi gaikami. Obrzędom tym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda.

Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję że zagości u nas na dobre.