Noc z gwiazdami

Nocny pobyt  w przedszkolu to test na samodzielność przedszkolaka. 11.02.2016r. po raz pierwszy dzieci spędziły noc w przedszkolu, dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy i taty, ale za to z koleżankami, kolegami no i oczywiście ze swoimi paniami z przedszkola. Cała impreza rozpoczęła się w MOK o godz. 18.00 seansem filmowym o Kosmosie. Po filmie dzieci oglądały konstelacje gwiazd, satelity przez teleskop udostępniony dzięki pani Urszuli Wityńskiej. Po powrocie do przedszkola zaczęły się zabawy: integracyjne, ruchowe i taneczne. Wspólne spożywanie pysznej  kolacji przy długim biesiadnym stole, wieczorna toaleta, bajka na dobranoc i spanie na leżaczkach. Cisza nocna – ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie ? Nic nie było ! Mimo naszych obaw noc przebiegła bardzo spokojnie. Dzieci pod stałą opieką spały jak susły. Nie było pobudki o godz. 6.00. Dzieci wstawały wg własnego zegara biologicznego a potem budziły się nawzajem.  Noc w przedszkolu to okazja do integracji grupy, wyrabiania u dzieci samodzielności i radzenia sobie w różnych sytuacjach często nieprzewidywalnych.

Zaplanowane przedsięwzięcie udało się wspaniale i na pewno pozostawiło w pamięci naszych przedszkolaków niezapomniane wrażenia.