Dzieci świata / Rodzinny Dzień Dziecka w Zielonej Górze 28.05 - 01.06.2018r.

"Nie musisz mieć przyjaciół stu,

nie musisz mieć dziesięciu,

wystarczy byś jednego miał,

a to już wielkie szczęście.....".

J. Koczanowska "Przyjaciel"

Witajcie! Śmiech

Ten tydzień był taki "jakiś" chaotyczny, ze względu na święto, które wypadło pod koniec tygodnia szkolnego Niezdecydowany . Takie dni pomysłują w nas, by przedłużać sobie wolne i poświęcać rodzinie Mrugnięcie . A to jest najlepszejszy pomysł na świecie. Nie ma nic przecież cenniejszego niż czas spędzony w gronie rodzinnym Śmiech . My w sumie w tym tygodniu trochę o tym rozmawialiśmy. "Zajęliśmy się"  dziećmi i to z całego świata Zaskoczony . Rozmawialiśmy o potrzebie akceptacji i szacunku do wszystkich. Choć każdy z nas jest inny, to i tak jesteśmy tacy sami NiezdecydowanyŚmiech. Te magiczne słowa można było odczytać w pięknym wierszu (właśnie o wszystkich dzieciach). Każdy z nas na świecie lubi  czuć się bezpiecznym, potrzebnym, jeść wspaniałe rzeczy Wystawiony język, pić soczki, wodę, myć się, duuużo bawić i przytulać. Czyż to nie jest prawdaNiezdecydowany ? Oczywiście, że jest Śmiech, dlatego uczymy się  nie oceniać, nie śmiać tylko akceptować i szanować. To jest cenna cecha, wręcz taki mały, wielki skarb Niewinny . Zajmując się „innymi dziećmi” pragnęliśmy, by ktoś zajął się nami, a o to zadbali nasi rodzice Śmiech . W piątek spędziliśmy PRZEpiękny dzień w gronie naszych mam. Nie robiły wtedy prania, ani nie pracowały lecz były z nami – cały dzień Śmiech . Pojechaliśmy dużym autobusem do Zielonej Góry. Najpierw spędziliśmy parę chwil w Planetarium na fantastycznym filmie (chyba 5D !!!) o Życiu Drzew. Mieliśmy wielkie szczęście ponieważ "ktoś" odwołał wizytę i ?............ prawie 100 miejsc było tylko dla nas Zaskoczony! Byliśmy sami i mogliśmy siedzieć, gdzie tylko chcemy, ale było extra WyluzowanyŚmiech. Następnie po lekcji nauki mogliśmy się troszkę wyszaleć na Sali Zabaw „Arek” Wystawiony język. Tam nasze mamy mogły wypić spokojnie kawkę, posiedzieć i zintegrować się z innymi naszymi mamami Mrugnięcie, ale także poskakać, pozjeżdżać z nami Uśmiech . Tacy na pół wymęczeni zajechaliśmy do Fokusa. Mogliśmy przekąsić coś „innego”, a także „naciągnąć” na podarek z racji naszego dnia – Dnia Dziecka Mrugnięcie . Po tak wyczerpującym dniu na spokojnie wróciliśmy do domu, choć w przeciągu całej tej wycieczki zaliczyliśmy upał, deszcz, wiatr a także i burzę – wszystkie „atrakcje pogodowe”, więc ogólnie wrażeń było sporo Śmiech.

Dziękujemy Pani Kamili, Panu Dominikowi i Jego „belgijskiemu” szefowi za sfinansowanie całej podróży autobusowej. Przejazd dzięki NIM mieliśmy ZA DARMO!!! DZIĘKUJEMY!!!! Śmiech

Dzięki naszej wycieczce i inni nasi znajomi mogli skorzystać z tej przygody ze względu na wciąż wolne miejsca, a za to dziękujemy naszym rodzicom. Rodzicom także dziękujemy, za to, że byli, że poświęcili ten czas na coś "niezapomnianego", coś dla nas Pocałunek.

Wycieczka udana na tyle, że zastanawiamy się, kiedy pojedziemy następny raz Mrugnięcie. Po tak wyczerpującym tygodniu idziemy szybko grzecznie spać. Dobranoc…… Uśmiech