Statystyki

  • Odwiedziło nas: 559246
  • Do końca roku: 187 dni
  • Do wakacji: -3 dni

Kontakt

Wiosna na łące / Dzień eksperymentów / Konkurs recytatorski wierszy J. Brzechwy 12-16.06.2017r.

"WIOSNA, WIOSNA JUŻ NA ŁĄCE,
WIĘC ZWIERZĘTA DAJĄ KONCERT.
KONIK POLNY MA SKRZYPECZKI,
GITARY- TRZY BIEDRONECZKI...."

 

                  Choć temat tygodniowy brzmiał „wiosna na łące”, to było też COŚ więcej Mrugnięcie . Owszem, poznaliśmy zwierzęta i rośliny z tego obszaru przyrodniczego, sylabizowaliśmy, głoskowaliśmy je, ale to nie wszystko. Przeżyliśmy niesamowite chwile eksperymentując z różnymi produktami i cieczami, w związku z ważnym dniem naszej Paulinki -  dziękujemy,  życzymy Ci  spełnienia wszystkich marzeń oraz zdrówka Pocałunek .  Zostaliśmy zaproszeni przez nią do czarowania. Przeżyliśmy niesamowite 2 godzinki robiąc tornado, śnieg czy piękne pachnące mydełka. Przesiedzieliśmy prawie w bezruchu tyle czasu Zaskoczony Pani labolatorantka czas zagospodarowała nam do ostatniej sekundy, no i było super Śmiech . Żeby było bardziej odlotowo degustowaliśmy pysznego torta. Takie imprezki, to my lubimy Wystawiony język. Nasza ciocia Jola także obchodziła święto - imieninki i także chciała się z nami podzielić swoim świętem, a my oczywiście odwdzięczyliśmy się życzeniami i przytulaskami. I tu znowu było pysznie, wszystkiego NAJlepszego Pocałunek .

Żeby spalić te kalorie, w środę wybraliśmy się na konkurs recytatorski do PP „Chrobrego”. Konkurs dotyczył wierszy Jana Brzechwy. Nasze dziewczyny powiedziały o „Pomidorze”, wysłannicy innych grup o „Samochwale” , czy o „Tygodniu”, a po oficjalnych wystąpieniach były „nieoficjalne” zabawy przy wspaniałych melodiach do utworów Brzechwy. Wysłuchaliśmy także hymnu przedszkola, ponieważ także jest tam mowa o naszym patronie. Później to już mieliśmy pełną swobodę wspaniałej zabawy na nowym placu, przy udziale wszystkich dzieci grup. Czas tak szybko zleciał, że trzeba było wracać do siebie, a późinej do domu Mrugnięcie .

W piątek było nas dosyć mało, więc większość czasu spędziliśmy na zabawie, ale także utrwalaliśmy poznane wiadomości. Oglądnęliśmy nawet świetną bajkę na dużym ekranie i to daliśmy radę całą wysiedzieć w spokoju Uśmiech . Było super, choć pogoda się psuła. Miejmy nadzieję, że następny tydzień będzie lepszy, przecież w końcu zbliża się lato Wyluzowany , .........a latem większość czasu spędza się na powietrzu....... a w przedszkolu trzeba korzystać z każdej chwili słońca, ............. bo przecież niedługo wakacje, a ................. z niektórymi już się nie spotkany na naszym placu Płacz , więc musimy korzystać Uśmiech !!!!!!

Do zobaczenia za tydzień