Witamy w przedszkolu 01-02.09.2016r.

Gdy dzień wstaje i wita świat,

ranną porą wstaję i ja.

Mama pomaga ubierać się,

do przedszkola prowadzi mnie.

Proszę Państwa! Oto i jesteśmy! „Leśne Skrzaty”. To my 4-5 – latki Śmiech .

Dwa pierwsze zapoznawcze dni już minęły,  dla niektórych najdłuższe i może najsmutniejsze, ale także najbardziej samodzielne. Były i łzy, ale także dużo śmiechu i dobrej zabawy. Bo bawić się – to chyba każdy potrafi Uśmiech. Wiadomo, w przedszkolu są także obowiązki. Musimy dostosowywać się do pory śniadań, spacerów, a także zadań dydaktycznych. Choć to pierwsze dni – najważniejsze sprawy zostały omówione. Poznaliśmy kąciki tematyczne, siebie nawzajem podczas zabaw, formę prowadzonych zajęć, salę śniadaniową, znaczki w szatni, a także zabawy na naszym placu. Wiemy, jak i gdzie mamy się zachować, co i gdzie będziemy robić i jak się bawić, by nikomu nie działa się krzywda. Będziemy uczyć się wierszy, poznawać, badać, doświadczać, eksperymentować, obserwować, słuchać, rysować, malować, kleić, tańczyć, śpiewać i uczyć samodzielności. Pewnie jeszcze wiele by się sformułowań znalazło, ale kto by wszystkie spamiętał Niezdecydowany…. Tym bardziej na początku roku Niezdecydowany.

Inauguracja się odbyła ….. czas na przygody. Czekamy na Was w następnym tygodniu Śmiech