Statystyki

  • Odwiedziło nas: 583027
  • Do końca roku: 143 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

EKSPERYMENTY MATEMATYCZNE 05-06.05.2016R.

"Biedronka siedem kropek miała:
pierwszą od chmurki dostała,
drugą od słonka złotego,
trzecią od wiatru dużego,
czwartą od deszczu kropelki,
piątą od ziemi karmicielki,
szóstą od dziadka co przechodził drogą,
siódmą...już nie wiem od kogo.
Wszystkie siedem nosiła w komplecie
Żeby szczęście dawały dzieciom !"

 

              Nasza relacja będzie dość krótka, ponieważ tyle czasu byliśmy tylko w przedszkolu. Nasza Pani niestety zachorowała, a Pani Dyrektor, by nie zamykać oddziału - oddelegowała na czas Jej powrotu ciocie Zosię – dziękujemy Uśmiech.

 Nic z naszą Panią nie straciliśmy w zajęciach, ponieważ to, co mieliśmy zrobić z Nią – zrobiliśmy z Zosieńką Mrugnięcie. Po prostu wszystko było już zaplanowane. Te dwa dni to ciągłe eksperymenty,  mierzenia długości (na różne sposoby) i dopasowywanie różnych przedmiotów do siebie. Mogliśmy przez chwilkę poczuć się jak w cyrku, ponieważ chodziliśmy po „skakankowym sznurku”, ale także czuliśmy się jak artyści – malując w powietrzu różne figury oraz komponując z przygotowanych figur własny obraz. Oczywiście wszystkie pomoce do zajęć zostały przygotowane przez nasze opiekuni. Jak mróweczki z polecenia „drogą satelitową” zostały poproszone o przygotowanie zadań i jak zwykle spisały się na medal. Pani bardzo im ufa i teraz wiemy , dlaczego Śmiech.

W międzyczasie odwiedziła nas ciocia Małgosia z biblioteki i zainspirowała do wykonania ciasteczkowych ludzików. Natchnieni byliśmy do tej pracy przeczytanym opowiadaniem. Chciałoby się zjeść takie pyszne ciacho Wystawiony język.

Ciocia Zosia także rozmawiała z nami po angielsku, więc mile spędziliśmy czas „mieszając językami”.  Pytając mnie, czy chciałbym być matematykiem? – Oj nie wiem Niezdecydowany, ale czy chciałbym poeksperymentować z matematyką? – ZAWSZE Śmiech

Do zobaczenia za tydzień