BEZPIECZNE WAKACJE 29 - 30.06.2015r.

Teraz tylko trzeba odpoczywać,

bawić się, opalać i pływać.

Uważaj także na siebie,

a krzywda nie spodka Ciebie.

Witajcie wpadliśmy tylko jeszcze na chwilkę, by Wam przekazać, że nasz oddział był otwarty do końca miesiąca. Wszystkie szkoły miały już wolne, niektórzy nasi koledzy także, a my jeszcze nie. Dlatego Pani postanowiła zrobić nam już trochę wakacji. Wybraliśmy się na przykład na biwak – gdzieś na wczasy. Zabraliśmy „pod namiot” wszystkie nasze potrzebne zabawki. Nie uwierzycie, ale prawdą jest, ze potrafimy się wszyscy razem zgodnie bawić. Nasze wszystkie opiekunki były zachwycone mówiąc: „tak tu cicho, jakby dzieci nie było” Mrugnięcie. Miło słyszeć.

Rozmawialiśmy także o sprawach dydaktycznych. O tym, że nie wolno podchodzić i słuchać nieznajomych, nie może nam niczego proponować, a najlepiej żeby tego uniknąć – nie chodzić bez naszych „dorosłych” nigdzie Zaskoczony.

Pamiętajcie rodzice o przestrogach na wakacyjne kąpanie. Dzieci poniżej 7 roku życia nie mogą wchodzić do wody bez opiekuna!!!!!

Mówiliśmy jeszcze o tym, że na rowerze musimy jeździć w odpowiednich zabezpieczeniach. To znaczy w kasku i jak też trzeba w ochraniaczach. Pamiętajcie, żeby nas smarować, jeśli słońce mocno grzeje. Najlepiej nie wychodzić w epicentrum „smażenia” między godz. 12-16 z budynków. Ale zawsze trzeba mieć nakrytą głowę, czy chustką, czapką czy kapeluszem .

Jeżeli omówiliśmy już sprawę „bezpiecznych wakacji”, czas do nich się wybrać. Ostatni spacer zakończyliśmy w pobliskiej garmażerce – na frytkach oraz w sklepie. Przy tak gorącej temperaturze – trzeba po prostu było się ochłodzić np. „kawałkiem loda”.

W swoich zabranych wyprawkach – dostaliśmy  na pamiątkę kolorową Polską zakładkę do książki. Pani ma nadzieję, że już niedługo sami będziemy mogli przenosić się w świat bajki, przerywając emocje właśnie takim „stopem”, który bez szukania, następnym razem w to zakończone miejsce nas przeniesie Uśmiech.

A tymczasem.

Wakacje!!! Znów są wakacje!!!!!! Uważajcie na siebie Wyluzowany !!!!!