Statystyki

  • Odwiedziło nas: 427210
  • Do końca roku: 201 dni
  • Do wakacji: 12 dni

Kontakt

WIOSNA NA WSI 25 - 29.05.2015R.

Im bardziej szanujemy zwierzęta,

tym bardziej kochamy ludzi.

 

             Ten tydzień poświęciliśmy „Wiośnie na wsi” i choć nie byliśmy na takiej, znamy już zwierzęta z „tej” zagrody. Wiemy, że takimi zwierzątkami trzeba bardzo uważnie i regularnie się zajmować. Wiemy, ponieważ znów odwiedziliśmy pewną zagrodę, w której można spotkać wiele ciekawych zwierząt. Ciocia Asia mówiła, że takie hodowanie, to dużo czasu zajmuje. Trzeba np. przygotować jedzenie, podać, wyczyścić domki, czy klatki, trzeba zamykać i otwierać, jeśli wychodzą na podwórko – jednym zdaniem – Masa pracy.

Wysłuchiwaliśmy różnych odgłosów i obserwowaliśmy zachowanie, sposób poruszania się zwierząt, ich wygląd. Później sami naśladowaliśmy te odgłosy – może to śmieszne, ale przydatne nawet do prawidłowego wymawiania wyrazów. Takie zabawy, to dobre ćwiczenia języka, policzków, warg a także wiele śmiechu.

Poznawaliśmy także zwierzęta i ich małe dzieci. I choć koń ma syna konika, to tak naprawdę źrebaczek. Oj bardzo zmyślaliśmy nazwy tych małych zwierzątek. Liczyliśmy zwierzątka na obrazku, widzieliśmy także na nim – jak ludzie zajmują się zwierzętami. Sylabizowaliśmy nazwy różnych zwierzątek za pomocą klaśnięć, nawet liczyliśmy ich oklasków mieści się w każdym zwierzątku. Zabawom ruchowym towarzyszyła gazety noszone z przodu, z tyłu, z boku, pod ręką, na głowie i między nogami. Wrzucaliśmy później takie zwinięte kuleczki do celu. Było śmiesznie – bo gazety w tym wypadku nie służyły do czytania, ale do zabawy. Na podstawie wiersza o kotku uczyliśmy się rozmieszczać obrazki pod względem położenia. Kotek był: przed nami, za nami, a nawet obok nas.

Na zajęciach dodatkowych też raczej było tematycznie. Ruszaliśmy się jak koniki, chodziliśmy jak napierzone kotki a także uciekaliśmy jak kurki przed kogutem. Graliśmy w gry obcojęzyczne w zwierzęta ze wsi, uczyliśmy się ich nazw, a także tańczyliśmy do piosenki „Pieski  małe dwa”, przy utworach M. Musorgskiego udawaliśmy kurki i jastrzębie oraz ćwiczyliśmy pauzę w muzyce. Nie zabrakło też utrwalania piosenek z okazji Dnia Rodziny, który nadchodzi wielkimi krokami.

Na dzień mamy rozdaliśmy piękne różyczki czerwone, które symbolizują naszą miłość i wdzięczność. Wszystkim mamom składamy dziś życzenia, oby były zdrowe, silne oraz czuły, że są kochane. By nigdy nie zwątpiły w to, że bycie matką, to najwspanialszy cud na świecie.

Odpoczywajcie tak jak my – czas na weekend !!!!