Statystyki

  • Odwiedziło nas: 582986
  • Do końca roku: 143 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

ZBLIŻAJĄ SIĘ WAKACJE

Jest ciepło i niedługo wyjedziemy na pierwsze "prawdziwe" wakacje.

Wszyscy wiemy, że jest już lato. To widać, słychać i czuć. Ale czeka nas jeszcze kilka dni przygód w przedszkolu. W tym tygodniu, jak zawsze - mieliśmy, co robić. Dużo ćwiczyliśmy, słuchaliśmy wierszy, opowiadań, tańczyliśmy, obserwowaliśmy i ..............  można by było tak długo.  Przez to, że jest faktycznie cieplej - więcej czasu spędzamy na dworze. Tam też nie można się nudzić. Mamy trochę zabawek i wiele pomysłów. Wiecie, że z gąsienicy powstaje motyl? Już wiecie! Zaglądnijcie do naszej galerii, a zobaczycie nasz obserwowany obiekt. Będzie piękny motylek z tej gąsieniczki. A takimi motylkami to my nawet byliśmy! W takiej zabawie oczywiście. Musieliśmy na określony sygnał usiąść na kwiatuszku.

Znacie bajkę o kropelce, co roztyła się wielce? I tak powstało morze. A na morzu pełno fal. Takie fale też robiliśmy w wodzie. Wiemy, że wiatr popycha wodę i ona właśnie przeradza się w fale. A morze, to takie duże jezioro, na przeciwko którego nie widać horyzontu (takiego drugiego brzegu). My byliśmy nad morzem - oczywiście w zabawie. Leżeliśmy na plaży i wskakiwaliśmy na sygnał do wody. Poznaliśmy kilka różnych pojazdów, które pływają po wodzie. Kutry rybackie, statki pasażerskie, tankowce i łódki. I taką łódkę kolorową wykleiliśmy z elementów przygotowanych przez nasze ciocie. Wiecie, że bardzo dużo się bawimy, a czy wiecie, że poprzez zabawę też się uczymy? Odnajdywaliśmy swoje imiona na karteczkach, kto odnalazł - był posiadaczem zaczarowanego biletu, który pozwolił nam wejść do kina na seans bajkowy.

Dzięki współpracy z Ośrodkiem Kultury mogliśmy po raz kolejny skorzystać z tańców X- Boksa. Każdy z nas pewnie zapamiętał kilka ciekawych kroków. Po takim wysiłku organizm musi trochę odpocząć. I tak też było. Ćwiczenia relaksacyjne nas po prostu trochę wyciszyły. Słuchaliśmy opowiadania przy różnych spokojnych odgłosach przyrody. O przyrodzie wiemy dużo. Mogliśmy zaobserwować, jak zachowa się kotek, gdy będziemy cicho. Przyszedł do nas i nawet dał się głaskać. PAMIĘTAJCIE!!! Nie można zaczepiać zwierząt ani ich straszyć.