POZNAJEMY ŚWIAT ZA POMOCĄ ZMYSŁÓW

"Nie ma nic w umyśle,czego by przedtem nie było w zmysłach".

Arystoteles

Jak co tydzień, i tym razem było wiele atrakcji i emocji. Dotykaliśmy, wąchaliśmy, słuchaliśmy, oglądaliśmy. Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się, że nie można oceniać innych tylko po wyglądzie. Człowiek choć dla nas może nie wydawać się atrakcyjny - dla innych może być piękny, ale także może być po prostu dobry. Każdy z nas ma przecież inny gust. Może lubić co innego i kogo innego.

Uczyliśmy się układać takie same wzory z różnych rzeczy. Najbardziej podobało nam się układanie schematów z kredy. Oj trochę brudziła,ale to było właśnie super!!! Przerobiliśmy książkę z cyferkami i kreśliliśmy je tak samo w powietrzu - jak pisze się na papierze. Jedna z naszych koleżanek oddała do przedszkola taką "zabawkową kosiarkę". Wiemy już, że koszenie trawy choć może sprawiać przyjemność, to jest jednak ciężką pracą. Na wycieczkach, zawsze patrzymy na przyrodę, mogliśmy w tym tygodniu zaobserwować nawet kropelki deszczu na drzewach. Bardzo delikatne i przejrzyste.

Tematem innych zajęć były wszystkie pojazdy, i te na lądzie, w wodzie i na niebie. Dziwnym trafem w tym dniu, jak wyszliśmy na spacer na PKP, od razu koło przedszkola zauważyliśmy przelatujący helikopter. Pociąg też widzieliśmy. I nawet poznaliśmy konduktora, który sprawdza bilety. A maszynista, jak Jemu machaliśmy to z uśmiechem nawet zatrąbił. Szukaliśmy lata (nawet na naszym placu przedszkolnym). Wiedzieliśmy, że jest blisko, bo upały były bardzoooo męczące. Malowaliśmy sznurkiem motylki i odbijaliśmy kolory na skrzydłach - były jednakowe - niesamowite!!! Mieliśmy także prace grupowe. Jedni malowali góry, inni morze, podwórko i las. Wszystkie prace urocze ( jak my sami hihihi). Poznaliśmy zabawy skakankowe. Można robić z nią cuda, ale wiemy, że stworzona jest przede wszystkim do skakania. Skakaliśmy, było ciężko, ale.... można się nauczyć.

Niespodzianką było oglądanie bajki pt."Kopciuszek 3" w sali projekcyjnej. Oczywiście tam też się uczyliśmy. Trzeba przecież wiedzieć, jak się zachowywać podczas oglądania występów, czy filmów...... CICHO.

Malowaliśmy kredą po betonie -  duuużo pomysłów nam przychodziło do głowy. Nawet graliśmy w klasy.

Dla niektórych z nas koniec tygodnia przedszkolnego zakończył się w sobotę. Uczestniczyliśmy w Powiatowym Przeglądnie Tańców Dziecięcych. Zaprezentowaliśmy taniec do piosenki "Mucha w mucholocie" zespołu AIDA. Atmosfera bardzo gorąca i emocji "GIGA porcja". Czy warto było? Teraz wiemy,że tak. Dostaliśmy nawet prezenty i podziękowania! Ale zdjęcia z tej uroczystości zobaczycie dopiero "jak mucha w mucholocie wróci z Krakowa". Czyli za parę dni. Zaglądajcie i obserwujcie. Poświęcimy Festiwalowi oddzielny rozdział.