Statystyki

  • Odwiedziło nas: 583079
  • Do końca roku: 143 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

NA MOIM PODWÓRKU

"Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień (...)".

Antoine de Saint - Exupery

W tym tygodniu obserwowaliśmy i rozmawialiśmy o zwierzętach, które można spotkać na naszych podwórkach. Uwielbiamy bawić się w detektywów i dlatego też tropiliśmy różne ślady, różnych zwierząt. Trochę ich było, lecz nie wszystkim mogliśmy zrobić zdjęcia. Udało się tylko tym "wolniejszym".

 Uczyliśmy się  liczyć, ale poznaliśmy także, nowe piosenki i zabawy. Najśmieszniejszy był taniec do piosenki "Czyżyku" W. Kalety. Nie dość, że tańczyliśmy w parach, to mieliśmy "poplątane ręce" i zmienialiśmy kierunki tańca na polecenie Pani. Oj uśmialiśmy się bardzo. Mogło się w głowach pokręcić.

Układaliśmy różne puzzle tematyczne. Kolorowaliśmy rysunki konika polnego i Panie nam je pocięły!!! Zadaniem naszym było poukładać je i ponaklejać na kartkę. Wiecie co wyszło? - "Koniki polne"!!!! Wszyscy zadanie wykonali. Wiemy, że gdy chcemy się czegoś nauczyć, to po prostu musimy ćwiczyć. A koniki polne znamy, bo spotykamy je na placu przedszkolnym.

Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Byliśmy także na placu zabaw - oj nie nudziliśmy się.  Pogoda była wspaniała. Bardzo ciepło i przyjemnie. To jest znak - wiecie jaki? Idzie do nas LATO!!! No i WAKACJE!!!