Statystyki

  • Odwiedziło nas: 559097
  • Do końca roku: 187 dni
  • Do wakacji: -3 dni

Kontakt

ŻYĆ W ZGODZIE I PRZYJAŹNI

Przyjaźń z całym światem zaczyna się od przyjaźni z najbliższym otoczeniem.

Aldona Różanek

                             W tym tygodniu było nas mało, większość choruje i trzymamy kciuki, by szybko wrócili. Myśleliśmy, że będziemy się nudzić, ale tak się na szczęście nie stało. Czy wiecie, że mamy jeszcze wiosnę? Choć nie widać jej było za oknami,panie zafundowały nam wrażenie, jakby właśnie piękna ona była. Atrybutami wiosny jest: zieleń - kolor łąki (oglądaliśmy takie różne obrazki),  zapach cytryny (Ci odważniejsi to nawet ją smakowali) i dotykaliśmy żywioły (ziemię i glinę). O glinie możemy powiedzieć,że przypomina plastelinę, strasznie się do nas przyklejała, a ziemia...wszyscy ją pewnie też znacie. 

Nauczyliśmy się rysować lody - bardzo proste.Trójkąt - wafelek i kółeczka, to ulubione smaki. Pychotka!!! Wiemy już, jakie słodkości lubią nasi koledzy i koleżanki.

Mamy w sali taki mały kącik teatralny i zdziwiliśmy się, jak zza kurtyny wyszedł jakiś chłopczyk. Zaczęło się przedstawienie. Była cisza. Pani zaprezentowała nam spektakl o Tomciu Hałasku, z którym nikt nie chciał się bawić, bo strasznie krzyczał. Nie wolno krzyczeć, bo to szkodzi naszym uszom, no i całemu zdrowiu. Wiecie o tym?

Wyszliśmy nawet na wycieczkę w poszukiwaniu hałasu na ulicach naszego miasta. Znaleźliśmy. Ogólnie jest głośno. Tu samochód, tu traktor, koparka, kosiarka, młotki nawet dwa kotki. I tyle było hałasu.

Poznaliśmy jeden z "sekretów zabawkowych" naszych Pań. Nie wiedzieliśmy, dlaczego w szybkim tempie potrafią powkładać na miejsca wszystkie rybki do stawu? To nie takie trudne! Każda rybka ma podpisane, przyporządkowane miejsce. My choć nie znamy wszyskich cyferek, to bardzo dobrze widzimy i zapamiętujemy.Tej zabawki nie muszą pomagać nam sprzątać, sprzątając je - dalej się bawimy.

Zdziwieni byliśmy gdy pani zaprezentowała NAM obrazki różnych dzieci. Przecież w zeszłym tygodniu też "jakieś dzieci" oglądaliśmy? Pani chciała nas po prostu sprawdzić. Ile zapamiętaliśmy z ostatnich zajęć. Bardzo Jej zależy na tym, byśmy z nikogo się nigdy nie śmiali i wszystkich szanowali. Choć różnimy się  wyglądem, tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Poznaliśmy nawet taką piosenkę, która nam wszystko wyjaśniła "Każde dziecko chce tak samo" (I. Woźniewski, Kolońska). Potrafimy: kochać, śmiać się, płakać, jeść słodkości i bawić się. Co do zabawy, to spotkała nas niespodzianka. Dzięki pracownikom MOK, mogliśmy potańczyć na tak zwanym X-Boksie. Naśladowaliśmy kroki taneczne wykonywane przez panią, którą widzieliśmy "na ścianie". Ciężko sobie wyobrazić? Ale było MEGA ODLOTOWO!!!!