WIZYTA POLICJANTÓW

Dnia 23. X. 2014r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zgubienia. W tym roku szczególny nacisk położono na kształtowanie postaw asertywnych w kontaktach z osobami dorosłymi i umiejętnością mówienia „nie” w sytuacjach mogących narazić dziecko na niebezpieczeństwo. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci była prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego do wykonywania służbowych zadań.