LUBIMY TO SAMO, ALE KAŻDY Z NAS JEST INNY

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego, czego się pragnie"

PAULO COELHO

SPOTKAŁ NAS KRÓTKI TYDZIEŃ, ALE BAAARDZO INTENSYWNY.  GŁÓWNYM CELEM BYŁO ZAPOZNANIE Z TAKIM DNIEM, KTÓRE DOTYCZY WSZYSTKICH DZIECI CAŁEGO ŚWIATA. TO DZIEŃ DZIECKA! ZABAWNE, BO NASI RODZICE - TO TEŻ DZIECI - NASZYCH DZIADKÓW. WIĘC MOŻEMY GŁOŚNO POWIEDZIEĆ "WSZYSCY JESTEŚMY DZIEĆMI"!!!!! DZIĘKI OBRAZKOM I WIERSZOM DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE JEDNE DZIECI WYGLĄDAJĄ JAK " MURZYNEK BAMBO", INNE CHODZĄ NA BOSO, INNE CAŁY CZAS CHODZĄ CIEPŁO UBRANE I MIESZKAJĄ W LODOWYCH IGLOO - DOMKACH, JESZCZE INNE NOSZĄ STRZAŁY I DZIDY.

JEDNYM SŁOWEM POZNALIŚMY DZIECI Z  RÓŻNYCH STRON ŚWIATA. WIEMY, ŻE RÓŻNIMY SIĘ WYGLĄDEM, ALE BARDZO DUŻO NAS ŁĄCZY. MAMY RODZICÓW, ŚMIEJEMY SIĘ GDY JEST WESOŁO, PŁACZEMY GDY NAM SMUTNO.

OPRÓCZ OGLĄDANIA CIEKAWOSTEK MIELIŚMY KILKA WAŻNYCH ZADAŃ. SKŁADALIŚMY PUZZLE KWIATKA, LEPILIŚMY RÓŻNE FORMY Z PLASTELINY DLA PRZYJACIELA, UCZYLIŚMY SIĘ RYSOWAĆ  POSTACIE LUDZKIE. CAŁKIEM NIEŹLE SOBIE PORADZILIŚMY, BO NA KAŻDYM RYSUNKU MOŻNA DOSTRZEC CZŁOWIEKA!!!  BY ZAPAMIĘTAĆ DATĘ DNIA DZIECKA, UCZYLIŚMY SIĘ KRÓTKIEJ RYMOWANKI "PIERWSZEGO CZERWACA ŚWIĘTO SWOJE MAMY I PRZEZ ROK CAŁY NA TEN DZIEŃ CZEKAMY". UCZYLIŚMY SIĘ TEŻ RYMOWANKI O KRASNOLUDKU I ŚPIEWALIŚMY RÓŻNE PIOSENKI.POZNALIŚMY RÓŻNE GRY I ZABAWY, A NA NASZYM PLACU WYPATRZYLIŚMY CIEKAWE STWORZENIA, DZIĘKI KTÓYM WIEM NA PEWNO,ŻE JEST WIOSNA, A ZBLIŻA SIĘ JUŻ LATO. "DZIEŃ DZIECKA" W PRZEDSZKOLU BYŁ CIEKAWY. MIELIŚMY WIĘCEJ CZASU NA ZABAWY.  CHOĆ ZA OKNAMI BYŁO POCHMURNIE, NA SALI ŚWIECIŁO SŁOŃCE ( I TO DOSŁOWNIE). ZAPALAMY SOBIE NASZE SŁONECZKO NA SUFICIE, KIEDY JEST BRZYDKO NA DWORZE.

DZIEŃ TAK DLA NAS WYJĄTKOWY ZAKOŃCZYLIŚMY WSPÓLNYM TAŃCEM PRZY PIOSENCE "WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ" - MAJKI JEŻOWSKIEJ, A OD NASZYCH PAŃ I DYREKTOR MOK DOSTALIŚMY MAŁE UPOMINKI. MY POCZULIŚMY I FANTASTYCZNIE PRZEŻYLIŚMY "DZIEŃ DZIECKA" - A WY? WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I DLA WAS!!!!