Pierwsze koty za płoty!

"Strach ma strasznie wielkie oczy.

Strasznym wzrokiem wokół toczy!

Lecz, gdy go za uszkiem głaszczę,

W śmieszny pyszczek zmiania paszczę!"

Początki bywają trudne.... Ale nie  w przypadku "Leśnych Skrztów"!  O nie, nie:). Dzieci weszły do przedszkola pełne entuzjazmu i gotowe na zupełnie nowe przygody! Od razu rozgościły się i zaczęły współną zabawę, ekplorujac i poznając swoją salę. Chętnie wzięły udział w sesji zdjęciowej. Starszaki, jako bardziej doświadczone;), pokazały maluchom wszystkie zakamarki i tajmnice kryjące się dookoła. Maluchy z kolei z niekrytą radością badały nowy teren.

Nie będziemy ukrywać, że polało sie trochę łez... Ale to naturalne, czasem każdego dopada tęsknota za bliskimi. Aby ułatwić ten przejściowy okres i oswoić strach przed nieznanym, Dzieci mogły przytulić i pocieszyć  naszego przedszkolnego "Stracha". Obdarowały go uśmiechem i od razu zrobiło się przyjemniej, a wszelkie obawy uleciały w powietrze niczym piórka!

I to właśnie piórka przedszkolaki wykonały w ramach swojej pierwszej pracy plastycznej. Będą nam one przypomnały, że w przedszkolu każdy może czuć się bezpiecznie i lekko.... Uśmiech