Statystyki

  • Odwiedziło nas: 634742
  • Do końca roku: 21 dni
  • Do wakacji: 195 dni

Kontakt

Styczniowe Święta i ferie zimowe

"...i tak oto tyka zegar  tik-tak, tik-tak, mija dzień po dniu, tydzień po tygodniu i miesiąc po miesiącu. Co rok - Nowy Rok, co rok - o nowy krok..."

Witamy w Nowym Roku. Co u nas ciekawego działo się w styczniu – sami sprawdźcie Śmiech.

Jeszcze połowa stycznia to czas na utrwalenie tego co było. Przecież w tym czasie trwały w Polsce ferie zimowe i nie było mowy o „nowościach” szkolnych czy przedszkolnych.  Zajęliśmy się więc zabawą, poznawaniem siebie nawzajem. Po woli zaczęliśmy wchodzić znów w ten rytm i to było widać i słychać Śmiech.

Jak już wróciliśmy wszyscy po feriach ruszyliśmy z robotą – jak petarda (no akurat tu to trafiliśmy w samo sedno Mrugnięcie). Witaliśmy Nowy Rok, poznawaliśmy dni tygodnia, pory roku i miesiące. Czas - ogólnie to tematyka styczniowa, zahaczyliśmy więc także o zegar, jego godziny, minuty i sekundy.  Następny tydzień to już uroczystości on line  z okazji dnia Babci i Dziadka. Tak!!! Wystąpiliśmy i super nam poszło Zmieszany. Wiemy, bo niejedna łezka z oka zleciała, to dla nas znak, że zadanie zostało zaliczone Śmiech. Styczeń to także czas kształcenia samodzielności, ale i nietypowych dni. Obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka, naszych kolegów i koleżanek, eksperymentowaliśmy, kodowaliśmy słuchaliśmy i opowiadaliśmy. Zwiedzaliśmy otaczającą nas rzeczywistość w cudownej szacie zimowej. Dostrzegaliśmy piękno naszej małej okolicy. A także pomogliśmy – dołożyliśmy cegiełkę do Orkiestry Świątecznej Pomocy. No, było tego dużo, zostały piękne wspomnienia i …..zdjęcia. Zachęcamy – oglądamy - pozdrawiamy Pocałunek.