• Odwiedziło nas: 751988

Jesienią w parku i w lesie

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, dzieciom i rodzicom dziękujemy za życzenia. Przyglądaliśmy się zmianom w przyrodzie. Przyglądały się drzewom na ilustracjach, próbowały rozpoznawać ich gatunki po liściach i owocach.  Dzieci utrwalały sobie wiedzę jak należy zachowywać się podczas pobytu w parku i w lesie, zwracały uwagę na zachowanie spokoju i ciszy, by nie płoszyć zwierząt i nie zakłócać spokoju innym spacerowiczom. Wspólnie zastanawiały się, w jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy. Dzieci poznały literę I na podstawie wyrazu igła, uczestniczyły w wielu zabawach językowych, utrwalających jej zapis i miejsce w słowach. Uczestniczyły w zajęciu otwartym dla rodziców pt. „ Jak Kolczatek szukał mieszkania”. Zajęcia otwarte to forma zajęć umożliwiająca rodzicom obserwowanie swojego dziecka w czasie zabaw i zajęć w grupie rówieśniczej. W tym roku z uwagi na wymogi sanepidu rodzice nie mieli możliwości bezpośredniej obserwacji swoich dzieci w czasie zajęcia. Dlatego udostępniłam rodzicom relację foto-video.  Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko? Aby utrwalić wiadomości o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie warto udać się z dzieckiem na spacer do parku lub lasu, odwiedzić ogródki działkowe lub wybrać się na wycieczkę na wieś. Możecie Państwo obejrzeć z dzieckiem albumy o zwierzętach przygotowujących się do zimowego snu. Warto ćwiczyć z dzieckiem wysłuchiwanie głoski i w słowach, a także odszukiwanie litery i w wyrazach i tekstach pisanych. Podczas spaceru warto utrwalać przeliczanie i dodawanie różnych obiektów.