Statystyki

  • Odwiedziło nas: 560727
  • Do końca roku: 184 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kontakt

Wakacyjne wspomnienia

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o lecie i wakacjach. Omawialiśmy skarby, które można przywieść z bliższych i dalszych podróży. Uczyliśmy się wskazywać na mapie miejsce, w którym mieszkamy, a także góry, morze, jeziora i rzeki. Rozmawialiśmy o różnych środkach transportu, klasyfikowaliśmy je ze względu na sposób poruszania się. Uczestniczyliśmy w  Narodowym Czytaniu noweli B. Prusa „Katarynka” czytanej m. in. przez panią burmistrz i naszą panią dyrektor.

       Warto porozmawiać z dziećmi o tym, co nas otacza. Dzięki temu mogą państwo świadomie kształtować wrażliwość dzieci na kontakt ze środowiskiem przyrodniczym – zwierzętami i roślinami. Na podstawie obserwacji, doświadczeń, albumów można poszerzać informacje dzieci o tym, jak wygląda krajobraz Polski. Wspomnieć że oprócz pobytu nad morzem i w górach można atrakcyjnie spędzać czas również nad jeziorem, nad rzeką, na wsi i w miastach. Warto podkreślić, że najważniejsze w wypoczynku jest to, żeby w przyjemnej atmosferze spędzić czas z bliskimi. Przypominanie sobie wspólnych wakacyjnych zabaw, oglądanie zdjęć pozwoli Państwu na rozwijanie bliskości z dzieckiem.

       Jak mogą Państwo w codziennych aktywnościach wesprzeć swoje dziecko?

Mogą Państwo w codziennych sytuacjach bawić się z dzieckiem w nazywanie różnych pojazdów w otoczeniu, szukanie ich cech wspólnych i różnic, odróżnianie pojazdów po wydawanych przez nie dźwiękach. Warto zachęcać dziecko do odtwarzania tych dźwięków oraz śpiewania piosenki „Pamiątki z wakacji” poznanej podczas zajęć.