Święta tuż tuż

Rozpoczęliśmy pierwszy tydzień związany z radosnym czasem świąt. Dzieci poznały historię Świętego Mikołaja, szukały różnic między dawnym Mikołajem – biskupem a tym współczesnym.

Z chęcią rozmawiały o własnym marzeniach i sposobach na ich realizację. Dowiedziały

się, że marzenia mogą być nie tylko materialne.

Na wystawce możecie zobaczyć pracę dzieci , powstały wesołe, świąteczne prace.

Pewnie już słyszeliście naszą nową piosenkę Święty Mikołaju. Nauka słów sprawiła dzieciom wiele radości, więc wybaczcie im codzienne śpiewanie w domu.

W minionym tygodniu wprowadziliśmy nową literę K, k. Dzieci dokonywały syntezy i analizy słuchowej wyrazów. Z zapałem wykonywały zadania grafomotoryczne. Coraz lepiej radzą już sobie z trzymaniem narzędzi pisarskich, z czego jesteśmy bardzo dumni. Prosimy, zwracajcie uwagę na dobry chwyt także w domu i chwalcie dziecko za postępy w tym zakresie.

Oprócz litery K, k wprowadziliśmy także liczbę 6, której poznanie zbiegło nam się z mikołajkami.

Przy okazji tego święta stworzyliśmy kalendarz adwentowy i powtórzyliśmy dni

tygodnia.

W kolejnym tygodniu porzucamy na chwilę temat świąt, aby porozmawiać z dziećmi o zawodach

wykonywanych przez dorosłych. Prosimy, poświęćcie chwilę na rozmowę z dzieckiem

na temat własnej pracy, miejsca wykonanego zawodu oraz powierzonych Wam czynności.

Z ogromną satysfakcją podzielą się z nami tą wiedzą na zajęciach