Statystyki

  • Odwiedziło nas: 287542
  • Do końca roku: 47 dni
  • Do wakacji: 225 dni

Kontakt

Zdrowe odżywianie / Dzień Kanapki 02 - 04.01.2019r.

".... jedz owoce i warzywa zdrowy będziesz tak jak ryba,

trzeba jeść te witaminy, by mieć zawsze uśmiechnięte miny,

ruch potrzebny jest dla zdrowia i uśmiechu tez Ci doda,

taka jest dziś fajna moda." Uśmiech

Witamy w 2019 roku!!! Śmiech

Już możemy mówić, że jesteśmy starsi (choć nie obchodziliśmy jeszcze urodzin, hmmmm Niezdecydowany …….., to trudne do zrozumienia, ale musimy się z tym faktem pogodzić. Pani tłumaczyła, że w nowym roku każdy z nas będzie znów miał urodziny i to o jedną świeczkę na torcie więcej ……., więc grzecznie czekamy Mrugnięcie . Jeśli już zaczepiliśmy temat tortu, to warto się zatrzymać na chwilkę, bo rozmawialiśmy w tym tygodniu o jedzeniu…… i to tym dobrym, ale też tym „pysznym / grzesznym” Śmiech . Wiemy już, że trzeba jeść zdrowe rzeczy, duuużo się „sportować”, czyli ruszać i ćwiczyć (dobrze, że rano chodzimy zawsze na ćwiczenia i przychodzi  Pan Marcin Mrugnięcie ), wiemy także, że trzeba dużo pić wody i  wykorzystywać ją do zachowania czystości naszego ciała – po prostu trzeba się myć Wystawiony język !!! Nie uwierzycie, jak Pani wyciągnęła taki duży dziwny trójkąt z różnymi obrazkami to się bardzooo zdziwiliśmy Zaskoczony . Jak zaczęła tłumaczyć, co to jest to dopiero zrozumieliśmy i poznaliśmy nowe słowa – Piramida żywieniowa ZaskoczonyUśmiech. Poznaliśmy „poziomy” jej wartości i wiecie co? Wszyscy byli chętni, by je wymienić! I udało się!!! Nawet takie trudne do pojęcia - pojęcia Mrugnięcie : nabiał, pieczywo czy tłuszcze  - zapamiętaliśmy !!! Brawo MY Śmiech !!! Ale chwalić nas można jeszcze z innych powodów! Śpiewamy już piosenkę dla babci (dziadek chwilkę musi poczekać, ale też o nim coś będzie Mrugnięcie), utrwalamy także te poznane, robiliśmy fajną pracę zdrowych potworków, ale także zamieniliśmy się w wyśmienitych „kanapkarzy” Uśmiech.  Stworzyliśmy swoje kompozycje ulubionych zdrowych kanapek. Oczywiście od podstawy smarowania pieczywa masełkiem – zaczęliśmy. Brawo MY Wystawiony język !!! Podczas zabaw także odwiedziliśmy różne preorientacyjne zawody, zaczynając na lekarzu rodzinnym (czyli tym „naszym”), przeszliśmy przez „złamaniowego” – chirurga, dentystę, czy okulistę.

Gośćmi tego tygodnia była litera „K” oraz cyfra „6” – witamy je w gronie „poznanych” Mrugnięcie .  Poznaliśmy także nową Panią Dyrektor „zaprzyjaźnionej” Biblioteki. Poszliśmy z życzeniami noworocznymi tak przypadkiem i ….. zastaliśmy dwie Dyrektorki Zaskoczony , więc jedną ładnie z życzeniami pożegnaliśmy, a drugą przywitaliśmy. Chyba ładnie z naszej strony Zmieszany ??? Przywitaliśmy na żywo także Panią Zimę i prosimy, by już została, może nie aż tak drastycznie na drogach, ale biało to by mogło być Mrugnięcie . Kawałek tej białości zabraliśmy do sali, ciekawe co się z tym stanie do poniedziałku ZaskoczonyNiezdecydowany ???

Podczas wypełniania kart pracy, także jeszcze coś się dowiadywaliśmy, bo nasza Pani duuużo Wystawiony język  mówi i widać, że chce nam jak najwięcej ciekawostek przekazać, choćby takich, że pomidorów nie powinno się mieszać z ogórkami Zaskoczony , czy, że koza daje mleko i także mamy dzięki temu połączeniu - kozi pyszny ser ZaskoczonyWystawiony język .  Wypełniając zadania i słuchając tych wiadomości Oliwka stwierdziła, że są to „zadania problemowe” ….. no ciężko było naszej Pani to „zdiagnozować” Niewyparzona gęba  , ponieważ wszystko, co robimy w życiu jest problemowe i filozoficzne Mrugnięcie. Ciągle się uczymy i ciągle mamy problemy, które musimy rozwiązać. Życie to schody, po których wchodzimy, ale także możemy z nich spaść – ważne żeby się nie poddać i próbować wspinać się dalej, osiągać następne cele i sukcesy Śmiech....... No i tą złotą myślą kończymy nasze „sprawozdanie” Uśmiech .  Zrealizowaliśmy zamierzone cele, więc – odpoczywamy!!! Brawo My ŚmiechŚmiechŚmiech!!!

Do zobaczenia  Pocałunek