• Do wakacji: -3 dni

Nadeszła jesień / Pasowanie na Przedszkolaka Dzień Grzybka 24-28.09.2018r.

"Dawno minęło już lato, nadeszła jesień już.

Spadają liście z drzewa, a zima jest tuż tuż...."

Witamy Was już jesiennie, choć to nie jest jeszcze taka typowa „złota polska jesień” Wyluzowany .

Przyszła już i będziemy ją obserwować Śmiech . Zaczęliśmy od wizyty w parku. Szukaliśmy tam darów różnych drzew. Chcieliśmy spotkać "Jej wysokość kolorową porę roku, ale niestety tak magicznie się dzieje, że ciągle jesteśmy tuż tuż za nią..." Mrugnięcie. Słuchaliśmy zatem śpiewu ptaków, a nawet mieliśmy chwilkę, by aktywnie spędzić czas. Nie znaleźliśmy niestety wszystkich drzew, jakie powinny być poznane,  więc – na sucho przy obrazkach ich wygląd omawialiśmy w przedszkolu Uśmiech . Chodzi tu o: klon, kasztanowca, dęba i jarzębinę. Poznaliśmy także różne zwierzęta i wiemy, co akurat robią o tej porze roku. Pani ciągle powtarza, że świat jest bardzo magicznie zbudowany i to jest prawda (właśnie się o tym przekonujemy Pocałunek ). Uczyliśmy się już także o bezpiecznym zachowaniu podczas grzybobrania. Wiemy, jak zbudowany jest grzybek (oczywiście wszystkich części jeszcze nie poznaliśmy, bo to będzie przerabiane dopiero w szkole na biologii Śmiech ), ale podstawy już mamy. Słuchaliśmy nazw różnych grzybków, tych jadalnych i trujących, a także wysłuchaliśmy parę piosenek o grzybkach, grzybka takiego z gazetki nawet zrobiliśmy Śmiech . Następnie ……. przeżyliśmy coś całkiem innego i przyjemnego. Nasze „nowe przedszkolaki” – Skrzaty zostały Pasowane i już tak naprawdę są razem z nami Śmiech. Wszystko to działo się w środę popołudniu w „Chrobrym”. Wszystkie grupy  prezentowały swoje hymny oraz wspólnie wyśpiewały hymn całego przedszkola. My – daliśmy radę, choć nie było aż tak łatwo. Pogoda (taka sobie jesienna Niezdecydowany ), czas (taki sobie jesienny Mrugnięcie ) a MY – takie fajne Skrzaty właśnie Śmiech . Ale wiecie, co? Nie przeżylibyśmy tego święta, gdyby nie nasi rodzice. Poświęcili czas, by świętować razem z nami – DZIĘKUJEMY!!! Pocałunek  Wiecie co? Była prawie cała grupa!!!! ZaskoczonyAż się serce radowało Śmiech . I to nazywa się współpraca. Brawo My wszyscy Śmiech !!! Następne nasze emocje przeżywaliśmy już  na naszym terenie. Aktywnie spędzaliśmy czas ćwicząc różne części ciała, pracowaliśmy także z kasztanami oraz obrazkami grzybków. Cwiczyliśmy orientację przestrzenna układając grzybki odpowiednio do krzesełka. Odwiedziliśmy Ciocię Gosię w Bibliotece, czytała nam opowiadanie o rodzinnych zabawach, a odzwierciedleniem plastycznym były kolorowe liście na kolorowym dywaniku. Ta ciocia ma także fajne pomysły na prace (tak jak nasza Pani ŚmiechMrugnięcie). Wprowadziliśmy nowe zabawy do naszych zajęć. Uwielbiamy już m.in. nasze „Włochy i hurtowe robienie pizzy Wystawiony język”. Rewelacja na topie!!! Śmiech .  „Liczyliśmy grzyby”, jakie Tomek znalazł podczas grzybobrania (oczywiście na liczmanach Mrugnięcie ). Ważna sprawa, to także zaliczone „szkolenie ewakuacji przeciwpożarowej Uśmiech ”. Już wszystko wiemy i czujemy się bezpieczniej.  Niedługo czeka nas takie "prawie prawdziwe" spotkanie z tym tematem. Ale na razie tym ważnym akcentem zakończymy dzisiejsze relacje Mrugnięcie . Następny tydzień, to ciąg dalszy kolorowej jesieni (ale już w innej odsłonie Mrugnięcie ).