Październik. Tydzień 8

Drodzy rodzice,
tematem minionego tygodnia było dbanie o higienę i porządek. Uczyliśmy się nazw części ciłą, w tym również twarzy. Uwrażliwialiśmy zmysł dotyku, ćwiczyliśmy też mięśnie potrzebne do prawidłowego mówienia. Poznaliśmy piosenki “Mydło lubi zabawę” oraz “This is the way” w języku angielskim, w której nazywaliśmy czynności higieniczne: wash our face(myć twarz brush our teeth (myć zęby), comb our hair (czesać włosy), get dressed (ubierać się). Doskonaliliśmy również nazywanie części ciała w j. polskim oraz w j. angielskim.
Bawiliśmy się pachnącą masą mydlaną. Oglądlaiśmy różne przedmioty znajdujące się w łazience: gąbki, mydła, szczotki i szczoteczki, grzebienie - rozpoznawaliśmy przedmioty z zamkniętymi oczami, używając zmysłu dotyku. Uczyliśmy się szczotkować zęby z wykorzystaniem wielkiego modelu oraz dowiedzieliśmy się jak dokładnie myć ręce. Codziennie dzieci uczestniczyły w sprzątaniu sali i przypominały sobie, że zabawki trzeba odkładać na swoje miejsce.
A dzisiaj, na podstawie eksperymentu “Wędrująca woda” dzieci dowiedziały się jak powstają pochodne kolory.