Październik. Tydzień 7

Drodzy rodzice,

W tym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Poznawaliśmy niektóre znaki drogowe, rozmawialiśmy o tym jaki mają kolor, kształt i symbol. Dowiedzieliśmy się, że przechodzimy przez jezdnię na przejściu dla pieszych - zebrze, że przed przejściem trzeba się rozejrzeć, na czerwonym świetle trzeba stać, a na zielonym można przejść przez ulicę. Rozmawialiśmy o tym kim jest i co robi policjant. Poza tym uczyliśmy się rozpoznawać kształt koła, podawać jego nazwę w j. polskim oraz w j. angielskim (circle), uczyliśmy się określać, czy jest małe czy duże.
Niektóre zadania próbowaliśmy wykonywać w grupach - w tens sposób przedszkolaki zaczynają uczyć się współdziałania.
Uczyliśmy się piosenek “Dzieci i światła” oraz “Red light, green light”, “Wheels on the bus”.
Poznaliśmy nazwy środków transportu w j. angielskim (car, bike, bus, plane, train).