Wrzesień. Tydzień 2

Drodzy rodzice!

W tym tygodniu w przedszkolu utrwalaliśmy imiona kolegów oraz koleżanek i przypomnieliśmy sobie, jak wyglądają i do czego służą nasze znaczki. Tworzyliśmy “Nasz kodeks” - na podstawie obrazków omawialiśmy właściwy sposób zachowania w różnych sytuacjach w przedszkolu. Uczyliśmy się, jak być miłym dla innych: trzeba dzielić się zabawkami, sprzątać po sobie, używać słów: dziękuję, przepraszam, proszę, dzień dobry, do widzenia.
Te wszystkie aktywności miały na celu budowanie w dzieciach poczucia, że są częścią grupy.
Uczyliśmy się wierszyka “Jestem duży” Doroty Gellner.
Tańczyliśmy przy piosenkach “Jedzie pociąg” oraz “Tu paluszek”.
Poznaliśmy kolory w j. angielskim i utrwalaliśmy ich nazwy w zabawach ruchowych.
Obchodziliśmy Dzień Kropki porównywaliśmy kropki na naszych ubraniach, szukaliśmy kropek w sali tworząc kreatywne kompozycje.
Zachęcamy do powtarzania w domu tego, czego dzieci się nauczyły - będą dumne mogąc pochwalić się znajomością nowej piosenki lub wierszyka :)