• Odwiedziło nas: 752065

Wieczór Andrzejkowy

Dnia 30 listopada 2018r. w grupie  „Biedronki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców. Rodzice w bezpośredni i atrakcyjny sposób poznali wypełniane w przedszkolu zadania i stosowane metody pracy. Zajęcia otwarte dają niepowtarzalną okazję zobaczenia jak dziecko odnajduje się w grupie przedszkolnej – jakie ma relacje z rówieśnikami a także z nauczycielem, czy potrafi się skupić podczas zajęć, czy zapamiętuje i wykonuje polecenia oraz jak prezentuje się poziom jego umiejętności na tle umiejętności innych dzieci.

Po zajęciu otwartym rozpoczęliśmy zabawę andrzejkową takimi słowami „Czary mary, czary mary, aby wróżby się spełniały”. Dzieci poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m. in. „Kim będę w przyszłości”,  „Zegar przyszłości”, „Lanie wosku”, „Wróżby z kolorami”. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie ukrytych figurek pobudziły fantazję i wyobraźnię a wróżba z imionami kolegów i koleżanek wywołały uśmiechy i rumieńce na twarzach. Wróżby przeplatane były zabawami i pląsami przy muzyce niosącymi dzieciom nastrój radości. Andrzejkowe zabawy dostarczyły dzieciom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Stworzyliśmy okazję do poznawania i kontynuowania zwyczajów ludowych,  jakimi są m. in. Andrzejki”.