W Krainie Pani Muzyki - Szewczyk Dratewka

28 listopada 2018r. nasze przedszkole odwiedzili artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego Orfeusz w ramach spotkań z żywą muzyką pt. „ W Krainie Pani Muzyki”. Tym razem mogliśmy zobaczyć przedstawienie muzyczne pt. Szewczyk Dratewka, Lajkonik, hejnał krakowski. Koncert muzyczny miał charakter inscenizacji oraz muzycznych opowieści. Każda muzyczna opowieść była poprzedzona krótką i celową opowieścią historyczną. W trakcie koncertu dzieci zobaczyły instrumenty muzyczne, usłyszały ich brzmienie, zapoznały się z ludowym strojem krakowskim a także z tańcem ludowym – krakowiakiem. Wysłuchały ważnych legend o Polsce, które były przedstawione w bajkowy  niepowtarzalny sposób. Koncert wzbudził w dzieciach radość i wywołał gromki uśmiech.