Odwiedziny policji

Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Chodziły na spacery, wycieczki ucząc się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i zachowywać się w jej pobliżu. Najwięcej jednak o ruchu drogowym  wie pan policjant.

04.10 2018r. zaprosiliśmy więc do naszego przedszkola policjantów. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest ich  praca,  jakie są zasady uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o różnych niebezpiecznych sytuacjach, które mogą zagrażać małemu dziecku. Przedszkolaki mogły też zobaczyć, jak wygląda strój policjanta, w tym policyjna czapka i kajdanki. Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci.