Sobota, 2017-09-23
Imieniny:
Bogusława, Liwiusza

Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Jesteś tu: » ROK 2012/2013 » Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy

W dniu 13.12.2012 roku w naszym przedszkolu odbędzie sie jedno z trzech zaplanowanych spotkań warsztatowych z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Instruktor Pan Marcin Mrozek ( ukończył stosowny kurs organizowany przez Fundacje Jurka Owsiaka) przeprowadzi zajęcia.

Ideą warsztatów jest zaszczepienie w najmłodszych juz dzieciach chęci i umiejetności niesienia pierwszej pomocy.Ta ciekawa zabawa sprawi,że kazde dziecko zapamieta postepowanie w sytuacjach zagrożenia zycia innej osoby.Dowie sie i zapamieta numery alarmowe oraz jakie istotne informacje należy przekazac wzywając pmoc.Będzie wiedziało jak zadbac o bezpieczeństwo swoje i innych.Nawet tak mały człowiek może uratowac komus życie-wystarczy , że będzie wiedział, jak skutecznie wezwać pomoc. W warszratach będą wykorzystane rownież fantomy,misie do opatrywania.

Harmonogram warsztatów;

• niebezpieczeństwa w domu
  • telefony alarmowe i sytuacje w których należy wzywac pomocy
  • istatne informacje,które nalezy przekazać wzywając pomocy